У об’єднаній помісної Церкви з’явився предстоятель

Atn.ua

На церковному Соборі, що проходив в Софії Київській, був офіційно оголошений голова нової Церкви, яка є тепер помісною. Ним став Єпіфаній (в миру Думенко), який займав сан митрополита Переяславського і Білоцерківського в Київському патріархаті.

Цю новину зі сцени перед сотнями присутніх оголосив керівник Мінкульту Євген Нищук. В момент оголошення міністром імені предстоятеля під перегук дзвонів з Софійського собору виходили парламентський спікер Андрій Парубій та голова держави Петро Порошенко, в супроводі представника Фанара, митрополита Гальського Еммануїла.

Голова помісної Церкви обирався двома турами. Очікується, що на початку майбутнього року Вселенський патріарх вручить Єпіфанію Томос (церковну грамоту), який засвідчить українську автокефалію.

Митрополита називають священнослужителем, який наближений до голови Київського патріархату, Філарету. «Президентською» кандидатурою засоби масової інформації називали Симеона Вінницького з Московського патріархату. Його та ще одного митрополита УПЦ МП — Драбинко, за участь в Соборі відлучили від їх церкви, та оголосили, що вони «впали в розкол».

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*