В УПЦ МП не визнають Православну церкву України

aqparat.info

Заступник голови ВЗЦЗ української православної церкви Микола Данилевич у своєму профілі в соціальній мережі «Фейсбук» інформує, що нова помісна церква нічим не схожа на справжню церкву. Він підкреслив, що проведення міжцерковного собору нічого не змінило, оскільки розкольники залишилися тими ж розкольниками. При цьому, сам Собор ніяк не співвідноситься з Церквою.

Данилевич підкреслив, що з двох наявних церков розкольників з’явилася ще й третя. Крім створення помісної української церкви, на думку протоієрея, нічого не змінилося. При цьому, він зазначив, що його не може не радувати той факт, що єпископи, духівництво та парафіяни залишилися вірні Церкві. Таким чином, на думку церковнослужителя, й проявляється церковна єдність. Однак Данилевич не зміг не відзначити сумний факт того, що все ж деякі пішли в розкольники, при цьому, даних розкольників підтримує й Вселенський патріархат.

Водночас в УПЦ Московського патріархату зазначили, що скільки б не було старань, церква не прийме ту структуру, яку проголосили помісною Церквою, оскільки вона завжди була чужорідним тілом, яке церква відторгає та не приймає.

Також варто зазначити, що цієї суботи у французькій столиці відбулася нарада духівництва та Ради Архієпископії православних російських церков у Західній Європі. Центральною тематикою наради стала ухвала Константинополя про позбавлення Архієпископії самостійності та про її подальше підпорядкування Вселенському патріархату. За підсумками зборів було прийнято рішення про проведення ще одного засідання в лютому наступного року. До цього моменту, церковнослужителі також прийняли рішення бойкотувати постанови Константинополя.

Водночас, Архієпископія розглядає кілька сценаріїв подальшого розвитку. Перший передбачає приєднання до Російської Православної церкви за кордоном, другий-приєднання до РПЦ МП на правах автономії, а третій – приєднання до Румунської церкви.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*