Туреччина: у Косово мають бути створені збройні сили

En.wikipedia.org

Інформвидання «Gazeta Express» інформує, що турецьке дипломатичне відомство, що розташоване в столиці Косово, прийняло рішення про підтримку трансформації сил безпеки країни в повноцінні збройні сили. Крім цього, в дипвідомстві звертають увагу на те, що створення армії є невідчуженим правом держави.

Водночас, у Туреччині сподіваються, що створення збройних сил пройде відповідно демократичним принципам та конституційним шляхом. При цьому, установа армії має координуватися з Північноатлантичним Альянсом. Поряд з цим, Анкара сподівається, що майбутні збройні сили тільки посприяють миру в даному регіоні.

Також слід зазначити, що в турецькому дипломатичному відомстві підкреслюють, що Туреччина й надалі підтримуватиме діалог між Сербією та Косово. Такі дії обґрунтовуються тим, що Туреччина надає великого значення встановленню миру та стабілізації ситуації в даному регіоні.

Нагадаємо, що минулого тижня косовські парламентарії прийняли рішення про трансформацію сил безпеки держави в повноцінну армію. Однак в НАТО розкритикували подібне рішення. Також відзначимо, що Європейський Союз не схвалює ініціативу створення Збройних сил Косово.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*