У Запоріжжі СБУ запобігла незаконному вивезенню військових комплектуючих

bykvu.com

Співробітникам правоохоронних структур спеціального призначення вдалося не допустити нелегального вивезення з української території предметів військового призначення. Дану інформацію повідомила служба безпеки України. Варто зазначити, що для вивезення предметів військового призначення, потрібен дозвіл Урядової комісії з експортного контролю.

Оперативним співробітникам Служби Безпеки стало відомо, що група осіб отримувала замовлення з країни, розташованої в східній частині Євразії. Серед замовлених предметів були комплектуючі до бронетехніки та військово-транспортної авіації. Представниками спецслужби був складений протокол, в якому містилася інформації про те, що шахраї мали намір відправити найближче замовлення, використовуючи міжнародну кур’єрську службу, яка функціонує на території нашої держави. Відзначено, що у зловмисників було вилучено 72 примірника авіаційних комплектуючих, які підлягали відправці.

За підсумками обшуку, були знайдені радіоелектронні компоненти та комплектуючі до бойових броньованих машин, що налічують понад 120 штук, підроблені печатки та штампи, які були потрібні для створення документів, а також фальшиві документи на товар. Експерти підсумували, що вилучені предмети зобов’язані експортуватися тільки з спецдокументами, які дозволяють вивозити подібний товар за межі країни. Такі документи має право видавати тільки Держслужба експортного контролю України.

Подібні протизаконні дії могли стати причиною для докору з боку світової спільноти в сторону нашої країни. Основним докором стало б недотримання режиму, прийнятого більшістю держав, вiдносно нерозповсюдження товарів військового призначення, а також вони могли зганьбити систему контролю за експортом у державі.

Відзначено, що правоохоронними органами було порушено кримінальну справу за частиною 1 статті 333 Кримінального Кодексу України. Також службами буде встановлюватися інформація щодо того, де були взяті вилучені комплектуючі.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Валерiя Мезенова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*