Єпіфаній пообіцяв відсутність залежності ПЦУ від Фанару

Liga.net

Новообраний предстоятель Православної церкви України Єпіфаній в ефірі телевізійного каналу ICTV заявив, що об’єднана українська Церква не буде знаходитися в залежності від Вселенського патріархату.

Єпіфаній прокоментував повідомлення про те, що ПЦУ не буде автокефалією, а також перебувати в підпорядкуванні Фанару, однак він спростував ці твердження. Зі слов предстоятеля об’єднаної Церкви, його ім’я вже проголошено в диптиху Вселенського патріархату. Заняття там нехай останнього, але місця, означає незалежну повноцінну автокефалію ПЦУ.

Вселенська патріархія буде допомагати і сприяти новоствореної української Церкви, підкреслив її предстоятель. Вручення Томосу Варфоломієм означатиме прийняття в Києві тих рішень, які корисні для ПЦУ, підкреслив Єпіфаній.

Нагадаємо, що 15 грудня під час Об’єднавчого собору в Українській столиця був обраний голова нової та об’єдналася православної Церкви. Це стало можливим завдяки рішенням Константинопольських ієрархів, які постановили надати Україні Томос, зняти анафему з предстоятелів УПЦ Київського патріархату і УАПЦ, а також скасувати рішення Фанара сімнадцятого століття про передачу Київської митрополії Москві.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*