«Доступні ліки», якими ніхто не користується

Aleksandriya.co.ua

Напередодні КМІС випустив черговий звіт про проведення соцопитування населення, в якому з’ясувалося, що лише 17,7% українців (або родичів опитаних) скористалися широко розрекламованої програми Міністерства охорони здоров’я «Доступні ліки».

Суть програми полягає в тому, що люди, що хворіють на цукровий діабет другого типу, астмою і серцево-судинними захворюваннями, отримували ліки в перелік аптек, зазначених на сайті МОЗ або безкоштовно, або за 20-30% від роздрібної вартості. Решту суми аптекам має відшкодовувати держава, але за наявними на сьогодні даними, відшкодувати кошти вдалося далеко не всім.

Однак, не дивлячись на те, що МОЗ і зокрема в. о. міністра Уляна Супрун зробили на неї великі ставки, в результаті вона працює «так собі».

Це підтвердило і дослідження, яке провела Ольга Богомолець, що обіймає посаду голови Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я. Вона восени цього року з’ясувала, що з двохсот пенсіонерів безкоштовні ліки отримало тільки дві людини, ліки виявилися неякісними, а з 23 аптек, в яких нібито можна отримати ці ліки, тільки одна надавала цю послугу.

З’ясував це один з її помічників, який перебуваючи в столиці, пройшов приблизно 10 кілометрів, заходячи в кожну з 23 аптек, що були у нього на шляху. Враховуючи, що справа була в Києві, можна тільки уявити, що відбувається в регіонах і в сільській місцевості.

Це ж підтверджують і дані соцопитування. З 17,7% тих, хто скористався програмою, 22,9% — більшість, жителі населених пунктів, чисельність населення яких перевищує 100 тисяч осіб. Цільова аудиторія програми, це пенсіонери 30,2%, студенти 20,4%, а також фермери та підприємці 19,8%.

Найбільш популярна ця програма на сході України, з тих, хто їй скористалися, там проживає 22,8% осіб. Найменш популярна на півдні країни — 87,4% регіону нею не скористалися.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*