Держсекретар США підтримав главу нової церкви митрополита Єпіфанія

President.gov.ua

Держсекретар Сполучених Штатів Америки, Майк Помпео, здійснив телефонний дзвінок в Україну. Він поговорив з главою нової Православної церкви, настоятелем Єпіфанієм. Американський чиновник висловлював велику підтримку митрополиту і підкреслював величезну важливість кроки по створенню об’єднаної церкви для розширення свободи віросповідання в Україні. Він пояснив, що мова йде про можливість молитися відповідно до свого вибору. Помпео також упевнений, що цей важливий крок зміцнює суверенітет нашої країни.

Про це світову громадськість поінформувала Роберта Палладіно, заступник спікера американського Держдепартаменту. Як відомо, в США і раніше гаряче вітали створення незалежної церкви в нашій країні.

Всупереч тому, що главою церкви став досить молодий митрополит Єпіфаній, Філарета теж не забули та не образили. Україна тепер святкуватиме день народження нашого “почесного Патріарха” на державному рівні. Йдеться про прийняту вчора в стінах ВР постанову № 9234, що регламентує святкування урочистих і пам’ятних дат, а також ювілеїв у 2019 році.

Тепер 90-й день народження Філарета буде святкуватися поряд з такими святами як 140 років з дня народження Симона Петлюри, голови директорії УНР, 380-річчя Івана Мазепи та 130-річчя Ігоря Сікорського, визначного авіаконструктора. Філарета ми привітаємо вже зовсім скоро — 23 січня.

Таким чином, за останні місяці зроблено велику роботу зі зміцнення української ідентичності та створення своїх релігійних структур. Яку роль у цьому має відігравати держава — це вже інше питання.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*