Булінг відтепер став кримінально караним

Bingapis.com

Рішенням парламентаріїв Кримінальний кодекс отримав доповнення в статтю 173, частині четвертій. Тепер цькування (яке інакше називається «булінгом»), і містить насильство економічного, психологічного, фізичного та іншого характеру (в тому числі з використанням пристроїв комунікації), у відношенні особи, яка не досягла повноліття, тягне покарання відповідно до доповнення КК України.

Поправки від Верховної Ради кваліфікують булінг, перераховуючи всі основні ознаки цькування.

Особа, винна в булінгу, може бути оштрафована в розмірі від півсотні до сотні неоподатковуваних мінімумів доходів (від 850 грн до 1 тисячі 700 грн відповідно), або ж отримати вирок у вигляді громадських робіт строком від двадцяти до 40 годин.

При рецидиві протягом річного періоду, а також при здійсненні групою осіб, штраф складе близько 200 мінімумів доходів (еквівалентно 3 тисячам 400 гривень), а громадські роботи можуть зайняти шістдесят годин.

Каратися також буде керівництво навчального закладу, якщо не проінформує Нацполіцію про те, що відбувається. У разі, якщо цькування організовує, або бере участь в такій, особа, яка не досягла повноліття, відповідальність нестимуть його батьки.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*