Продаж української землі – після прийняття закону

Politeka.net

В.о. глави Мінагрополітики Максим Мартинюк розповів, що відкрити земельний ринок можна буде лише через кілька років, після того, як приймуть закон, щодо обігу земель. Глава відомства підкреслив свою упевненість у тому, що перш ніж реалізовувати закон, має пройти як мінімум кілька років, після його оприлюднення. За цей період аграрний бізнес країни повинен ознайомитися з законодавством, а також підготуватися до відкриття ринку сільськогосподарської землі.

Мартинюк зазначив, що введення ринку в найближчому часі неможливо, оскільки велика кількість земельних ділянок знаходиться в оренді. Для початку потрібно закріпити права орендарів на законодавчому рівні. Якщо ж поспішити з подібними рішеннями у даній сфері, то держава може залишитися без значної частини виробництва аграрної продукції, що, у свою чергу, призведе до падіння валового внутрішнього виробництва.

У відомстві також зазначають, що потрібно прийняти законодавство щодо обігу земель сільськогосподарського призначення, позначивши положення, а також обмеження, які почнуть діяти на ринку землі. При цьому необхідно скасувати пункти щодо мораторію з перехідних положень Земельного кодексу.

Мартинюк додав, що зараз політичне середовище не підходить для прийняття рішень, оскільки багато власників земель бажають розпоряджатися своїми ділянками, але разом з тим, заявляють про необхідність збереження мораторію, оскільки вони бояться втратити свою власність.

Нагадаємо, що парламент прийняв законопроект, щодо продовження терміну дії мораторію, який регулює відносини купівлі-продажу сільгоспземель. Рішення було прийнято 7 грудня 2017 року, на початку січня дія мораторію вже добігає кінця.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Валерiя Мезенова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*