Умови кредитування МВФ – вирок для України

Newinform.com

У 2015 році В Україні була прийнята програма розширеного фінансування (EFF) або так звана програма реформ, яку «закрили» достроково. Замість неї впроваджують новий проект швидкого реагування під красивою назвою «Stand-by», що в перекладі з англійської означає «очікування». За цією програмою, яка триватиме понад рік, Україна зможе отримати транш майже в 4 млрд доларів до кінця зими. Розбитий він буде на три етапи – $1,4 млрд, $1,25 млрд, $1,25 млрд. Для отримання цього кредиту уряд України пішов на вимоги МВФ – збільшив ціни на газ для жителів і ухвалив держбюджет на наступний рік, скоординований кредиторами.

Першу ластівку траншу країна може отримати дуже скоро. А ось що вимагає замість другого траншу нова програма Stand-by? Тож, зовсім трохи – в травні підвищити ціни на газ для мешканців України на 15%, ну і для етапування третього надходження – збільшити тариф майже на 23% з 01. 01.2020.

У 2015 році глава МВФ Крістін Лагард, затверджуючи програму EFF, говорила, що вона стане «поворотним моментом для України». Але, на жаль, прогнози не виправдалися, програма виявилася безперспективною. По ній Україна повинна була отримати від валютного фонду протягом трьох років близько, вдумайтеся, $ 40 млрд! Але, у зв’язку з невиконанням всіх вимог фонду, отримано тільки $8,7 млрд.

19 грудня керівництво країни прийняло рішення про збільшення тарифів на газ до 8550 гривень за тисячу куб. Якщо ж підвищиться ціна на блакитне паливо в травні, а потім у січні 2020 року, то ми вийдемо на ціни світового рівня, які досягнуть майже 20 тисяч гривень за тисячу кубометрів. Тільки ось які зарплати будуть у населення, чомусь ніде не вказується.

Newinform.com

Можна було б закінчити, але, однак, для отримання другого траншу фінансування, цього недостатньо. Необхідно сформувати Вищий антикорупційний суд вже в березні. Президент пообіцяв виконати цю умову до лютого.

МВФ у жовтні запевнив уряд України в тому, що кредит буде наданий. ЄС теж виділить 500 млн євро макрофінансової допомоги первинно і вдруге на початку 2019 року в тому ж обсязі. Світовий банк також пообіцяв $750 млн.

Керівник НБУ Яків Смолій прогнозує, що погасити зовнішній борг країни до 2020 року розміром 12 000 000 000 гривень спільно з валютним фондом буде досить легко.

Ніхто не каже, що буде з цими боргами після виборів Президента і парламентських виборів. І чи набереться хоробрості наш Уряд на чергове підвищення тарифів на газ. Адже прийняті зобов’язання перед МВФ потрібно виконувати, інакше виділення коштів нам не чекати. Відмовившись, порушуємо попередньо прийняті угоди, і фінансування від кредиторів може закінчитися остаточно.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*