ВРУ: відтепер школу та інститут можна здавати в оренду

news.rambler.ua

Інформагентство «Інтерфакс» інформує, що на засіданні ВРУ, яке відбулось 20 грудня, було прийнято законопроект, що передбачає занесення поправок до чинного закону «Про освіту». Згідно з проектом закону, тепер освітні заклади країни мають права здавати приміщення в оренду, аби громадяни, які там навчаються, змогли отримувати соціально-побутові послуги. Також зазначимо, що за вказаний проект проголосували 238 парламентарів.

Видання підкреслює, що зараз, як й раніше, об’єкти та майно державних чи комунальних освітніх закладів не може бути приватизоване. Однак, відповідно до змін у законі, освітні заклади отримали можливість здавати приміщення в оренду, аби забезпечити учасників навчального процесу послугами, які сам заклад не може надати.

У пояснені до документів зазначають, що з початку поточного року у регіональних відділеннях українського Фонду держмайна почали давати відмову підприємцям в підписанні договорів, які передбачають оренду приміщення закладу для розташування в них їдальні, буфету та іншого. При цьому, дані дії аргументувались тим фактом, що послуги підприємців не співвідносяться з освітнім призначенням.

Водночас, у відділеннях Фонду у своїх відмовах посилаються на розпорядження одного з пунктів освітнього закону, який був прийнятий у вересні минулого року та на висновки Верховного суду від січня поточного року. Саме цими положеннями й аргументується відмова укладання договорів з підприємцями, яка позбавляє співробітників та студентів навчальних закладів можливості харчування.

Варто зазначити, що новий закон почне діяти після того, як буде оприлюдненим.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*