МОЗ покарало відповідального за заборону вакцинації

belnaviny.by

Заступник голови Держслужби з лікарських питань Владислав Цілина отримав догану, ініційовану Міністерством охорони здоров’я, за фактом перевищення службових повноважень.

Прес-служба МОЗ повідомляє, що рішенням Цілини вводилася тимчасова заборона на низку вакцин. Серед них були вакцини від правця, дифтерії, коклюшу, поліомієліту, гепатиту B, а також туберкульозу. Заборони, за заявою Міністерства охорони здоров’я, мали самовільний характер, і виносилися всупереч встановленому порядку, закріпленому в відповідних документах. Згідно із протоколами, які були складені у ході розслідування регіональними групами, погроз не було, але при цьому заборони запроваджувалися.

На сторінці МОЗ в соцмережі Facebook повідомляється, що наслідком дій керівництва стало тимчасове припинення процесу імунізації жителів. Таким чином, діти не мали можливості отримати планове щеплення, згідно з Календарем профілактики, оскільки діяла заборона на вакцинацію. У свою чергу подібні дії загрожували нацбезпеці, а також негативним чином вплинули на епідеміологічну ситуацію у нашій країні.

Нагадаємо, що раніше Міністерство охорони здоров’я звертався до Кабміну з проханням відсторонити керівництво Держслужби з лікарських засобів, або накласти дисциплінарне покарання, через безпідставне введення заборони на деякі вакцини протягом минулого року. У листопаді Кабінет міністрів звільнив Наталію Гудзь, яка обіймала посаду голови Держлікслужби.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Валерiя Мезенова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*