Україна продовжує постачати ядерне паливо з Росії

arena.press

Нещодавно Україна продовжила дію угоди про купівлю ядерних паливних ресурсів в Російській Федерації. Договір був підписаний з компанією “ТВЕЛ” таємно вже після прийняття рішення про припинення дружби та співпраці з РФ. Воно передбачає пролонгування постачання ядерних енергетичних ресурсів до 2025 року – до того ж, постачання палива повинні були тривати за поточним договором до 2020 року.

Відповідно до умов договору, Україна отримуватиме ядерне паливо з країни-агресора для 60% своїх АЕС. Решта 40% ядерних енергетичних ресурсів будуть поставлятися з США. Таким чином, продовження договору закріпить на довгі роки вплив на паливно-енергетичний комплекс України з боку Росії, і за фактом – поставить під загрозу енергетичну безпеку нашої країни.

Нагадаємо, за 9 місяців поточного року Україна закупила у Росії 213,3 тонни ядерного палива загальною вартістю понад 243 млн дол. У структурі країн-постачальників ядерних енергетичних ресурсів країна-агресор займала трохи більше ніж 67%. Решта 33% було закуплено у Швеції, і використовувалося, в основному, для Запорізької та Південно-Української АЕС.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*