З 1 січня в Україні можуть бути скасовані всі операції з трансплантації

Newsone.ua

Олександр Усенко, директор Національного інституту хірургії та трансплантології імені Шалімова, керівник відділу хірургії шлунково-кишкового тракту, заявив, що якщо Верховна Рада не дасть відстрочки новим законом, що керує трансплантологію, то в його Інституті з першого дня наступного року будуть заморожені всі операції.

За словами Усенко, відповідно до нового закону, що ставить трансплантації поза законом, він з 1 січня позбавляється права займатися подібними операціями. При цьому лікар підкреслив, що черга на трансплантацію розрахована на чотири місяці вперед.

При тому, що він та його колеги готові до здійснення подібних операцій, директор Інституту імені Шалімова зазначив, що за новим законом вони позбавлені прав на їх проведення. Фахівці в цій сфері медицини очікують підзаконний акт від Верховної Ради, відповідно до якого вони отримають дозвіл на подібну діяльність. Якщо цього не відбудеться, трансплантація стане кримінально караним діянням.

Нагадаємо, що парламент раніше проігнорував внесення змін до розділу сьомого Закону «Про використання трансплантацій …», які перенесли б набуття цим законом чинності.

Ситуація в галузі трансплантології викликана тим, що Міністерство охорони здоров’я не розробив потрібних підзаконних актів, що призвело до неможливості проводити відповідні операції.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*