Депутати ВРУ: найчастіше ми не читаємо законопроекти, за які голосуємо

Hyser.com.ua

Нардепи ВРУ в ході одного з політичних ток-шоу, які транслює телевізійний канал «NEWSONE», розповіли про те, як у парламенті триває розгляд проектів закону. Ведучий програми поставив питання депутатам про те, чи були у них випадки, коли вони віддавали свої голоси за законопроект, при цьому, не ознайомившись попередньо з текстом документа.

Представник радикалів Мосійчук зазначив, що він завжди голосує тільки за ті проекти, про які знає. Можливо він не вичитує текст до кожної коми, але про загальну концепцію має уяву. Він також навів приклад, що його колега Голосюк у більшості випадків займається проектами, пов’язаними з економікою, а сам Мосійчук практично завжди їх підтримує. Він зазначає, що Голосюк завжди розповідає йому концепцію документа, а Мосійчук у свою чергу повністю довіряє колезі.

Ще один парламентарій Олег Суховський зазначив, що оскільки він є членом антикорупційного комітету, то завжди переглядає законопроекти. Але водночас, він підкреслює, що таких проектів дуже багато та всі їх прочитати неможливо, у зв’язку з чим, в парламенті існують аналітичні групи, які читають законопроект, аналізують його, а самі ж нардепи читають лише аналітику.

Депутат Рудик розповів, що вранці його помічник відправляє йому маркер голосування щодо кожного проекту, поряд з цим, фракція робить те ж саме. При цьому, депутат не читає самі законопроекти, а орієнтується на думку своїх колег. Водночас, якщо парламентарій не ознайомився з проектом закону, у нього є можливість не брати участь у голосуванні.

Опозиціонер Шуфрич зазначив, що немає такого нардепа, який би попередньо ознайомився з усіма проектами закону на передодні голосування. Найчастіше, парламентарії намагаються орієнтуватися в будь-якому проекті вже в процесі його розгляду. Водночас, представник «Батьківщини» Євтушок додав, що у ВРУ існують експертні групи аналітиків, які займаються ретельним вивченням проектів.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*