Філарет: я не претендував на титул предстоятеля ПЦУ

Dialog.ua

В інтерв’ю «Радіо Свобода» предстоятель Київського патріархату, який саморозпустився через створення ПЦУ, Філарет пояснив, чому зняв свою кандидатуру на титул глави новоствореної помісної єдиної Церкви України.

За словами Філарета, без його поступок в цьому питанні, Церква не досягла б бажаного об’єднання, а Фанар би не видав Томос, який має підтвердити автокефальний статус ПЦУ.

Філарет підкреслив, що його метою було не крісло предстоятеля, а створення автокефальної Церкви. Саме тому, підкреслив голова Київського патріархату, він і поступився своїми претензіями на вищий духовний сан в Православній церкві України.

Нагадаємо, що в ході Об’єднавчого собору представники різних православних церков нашої країни затвердили церковний статут новоствореної ПЦУ та її голови, яким став представник КП Єпіфаній.

Вселенський патріархат відреагував на створення ПЦУ заявою, що на початку першого місяця наступного року Єпіфанію буде вручений раніше обумовлений Томос. Для цього восени Фанар вирішив скасувати постанову сімнадцятого століття про передачу Київської митрополії під владу Москви, а також зняв анафему з предстоятелів УПЦ КП і УАПЦ.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*