Доктор наук: «цінник» захисту дисертації від 300 до 1500 доларів

Ftf.grsu.by

Олександр Попович, провідний учений і доктор технічних наук, у своїй авторській статті для Інтернет-видання ZN.ua розповів про корупцію, яка охопила сферу захисту дисертацій.

За словами Поповича, з моменту, як держава припинила фінансувати вчені ради з метою залучення опонентів на рецензування дисертацій, залишивши це захисникам дисертацій, їх вартість істотно зросла.

Раніше «розцінки» в цієї сфери, за словами вченого, були невеликими та «символічними», однак зараз велика кількість вчених рад практикують побори з тих, хто претендує на наукові ступені. Тим самим розгляд дисертацій перетворився у бізнес.

Попович також вказав на «цінник» незаконних послуг від вчених рад. За його словами, голові вченої ради та опоненту з числа доктора наук необхідно сплатити півтисячі доларів США, а опоненту з кандидатів наук — триста доларів. Деякі особи навіть створили своєрідний «страховий фонд», називаючи цим словосполученням корупційні платежі чиновникам Міністерства освіти та науки, щоб уникнути труднощів з твердженням захисту.

Витрати з боку здобувача наукового ступеня нині перевищують одну сотню тисяч гривень корупційних витрат, підсумовує Попович.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*