За неповагу до української мови чиновників суворо каратимуть

Guberniya.info

Верховна Рада планує приступити до другого прочитання «мовного» проекту закону. У разі прийняття, чиновники за проявлену неповагу до української мови можуть бути звільнені зі своєї посади, а державні установи піддані грошовому штрафу.

Як пояснив віце-прем’єр з гуманітарних питань В’ячеслав Кириленко, відповідаючи на питання журналістів, до кримінальної відповідальності порушник очікуваного закону залучатися не буде. Чиновник, який виявив неповагу до державної мови, буде підданий лише адміністративної відповідальності у вигляді штрафів або санкцій.

Законопроект передбачає створення посади уповноваженого з «мовним питанням». Саме чиновник на цій новій посаді буде отримувати і розглядати скарги про співробітників державних установ, які ігнорують українську мову або виявляють до нього ще яку-небудь форму неповаги.

Після офіційної скарги на такого правопорушника буде проводитися перевірка, розповів віце-прем’єр, після чого чиновник отримає перше попередження. Повторне порушення вже спричинить за собою штраф.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*