Деякі кандидати в президенти України не зможуть отримати мандат

Bykvu.com

Микола Княжицький, народний депутат від «Народного фронту» і глава комітету ВР з питань культури та духовності, розповів журналістам, які вимоги щодо знання української мови будуть пред’являтися учасникам президентських перегонів.

За словами Княжицького, учасникам виборів в президентське крісло особливо знадобиться сертифікат, що засвідчує знання його володарем української мови.

Він висловив жаль, що нардепи не можуть проходити тестування в ході процедури балотування, оскільки цього не передбачає Основний Закон. Разом з тим він зазначив, що якщо «мовний» сертифікат не потрібен парламентаріям, то він обов’язково потрібен обраному президенту.

Також Княжицький наголосив обов’язковість використання законодавцями української мови в стінах парламенту. Всі виступи народних депутатів повинні проходити українською мовою, зазначив політик.

На питання, втратить чи парламентарій мандата в разі використання в ВР іншої мови, крім державного, Княжицький відповів, що це регулюється Конституцією, а не законами.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*