Підсумки України в 2018 році і песимізм експертів на 2019 рік

www.tapeciarnia.pl

Голова Інституту аналізу та менеджменту політики Руслан Бортник, а також низка інших експертів підбили підсумки поточного року, а також висловили свої прогнози на наступний рік. Бортник зазначив, що, на його думку, звання «людина року» можна присвоїти Усику, а подією року стала провальна ініціатива голови держави, відповідно до якої, в країні було введено військове положення. Однак, той факт, що інвестори, парламент та фінансово-політичні групи не довіряють президенту, дозволив не допустити перенесення виборчої кампанії, а значить, не дозволив Порошенко узурпувати владу.

Крім цього, аналітик виділив основні процеси, що відбувалися в цьому році в нашій державі, та розбив їх на три блоки. У перший блок він відніс проблему війни та миру, протидію корупції, а також проблему, пов’язану з соціально-економічним благополуччям. До другої групи були віднесені збройні сили, церква, а також волонтери. Він назвав їх точками опори та зазначив, що в поточному році всі вони поступово руйнувалися. Наприклад, релігійні проекти призвели до церковного розколу та конфліктів, а збройні сили після інциденту в Керченській протоці поставили під сумнів свою боєздатність. У третій блок увійшли питання сільського господарства, трудових мігрантів та енергетики.

Водночас, експерт у галузі політології Кирило Молчанов зробив наголос на прогнозуванні подій наступного року. Він зазначив, що в наступному році є ймовірність настання кризи в країні, подібної до тієї, яка відзначався в 2014 році. Крім того, може спалахнути збройний конфлікт. При цьому, експерт зазначив, що будь-яка кандидатура голови держави після виборів буде слабкою, оскільки не матиме в парламенті більшість, у всякому разі до виборів. Крім того, до виборів у ВРУ не буде вибудувана вертикаль влади та не буде збудований консенсус з елітами.

Експерт в галузі економіки Віктор Скаршевський підкреслив, що на даний момент за рівнем ВВП Україна поступається свої сусідам, у зв’язку з чим, приплив іноземних інвестицій в наступному році скоротиться як мінімум удвічі.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*