Екс-заступник голови СБУ: Порошенко повністю підпорядкував собі СБУ

Sud.ua

Екс-заступник голови Служби безпеки Віктор Трепак розповів, що робота структури багато в чому залежить від голови держави. Він зазначив, що на даний момент можна відомство поділити умовно на дві служби: в завдання першої служби входить боротьба з державою-агресором, протидія діяльності розвідувально-підривного характеру, а також запобігання тероризму, в той час, як завданням другої служби є забезпечення особистої безпеки голови держави та його оточення. Таким чином, діяльність другої служби є пріоритетною в роботі відомства та спрямована на розв’язання політично-приватних питань.

Водночас, Трепак зазначив, що чим ближче президентські вибори, тим більш явною є подібна тенденція, оскільки силова структура включена до виборчого процесу та виступає на боці одного його суб’єкта. Таким чином, керівництву відомства стає все важче одночасно виконувати доручення влади та при цьому мають відповідно реагувати на зовнішні та внутрішні виклики, які загрожують нацбезпеці держави. Він зазначив, що структура завжди підпорядковувалася президенту та займала залежне становище, але сьогоднішня ситуація доведена до абсурду.

У зв’язку з цим, колишній співробітник відомства зазначив, що необхідно реалізувати певні прості, але водночас тверді кроки у відомстві. В першу чергу, структура повинна функціонувати поза політикою, її діяльність повинна контролювати ВРУ, статус керівника СБУ повинен бути підвищений, а також слід змінити низку принципів щодо підбору співробітників.

Трепак також додав, що, якщо говорити про реформи в структурі в цілому, то даний процес обумовлюється декількома факторами. Одним з найважливіших факторів стануть підсумки виборів голови держави. Крім того, велике значення має й наявність обґрунтованої концепції щодо реформ структури та затвердження нового закону, який регламентуватиме роботу відомства.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*