Володимир Зеленський про країну, президентство, рік, що минає

Canal3.md

Одним з фаворитів у прийдешніх виборах в Україні є Володимир Зеленський. Це нова людина в українській політиці, яку в нашій країні знають тільки з боку блискучого ведучого і талановитого актора.

Для багатьох було відкриття, що при цьому він має юридичну освіту, незаплямовану репутацію, амбіції та великі перспективи у державі, яка переживає політичну кризу і гострий дефіцит нових і грамотних осіб.

Редакція “Україна Реалії” склала ряд актуальних питань, що стосуються політики, держави й підсумків 2018 року, відповіді Зеленського на які були зібрані по крупицях в безлічі джерел.

Медицина, завдяки “вмілому” керівництву в. о. міністра охорони здоров’я У. Супрун стала платною. Що Ви думаєте про сьогоднішній стан медицини в країні?

Canal3.md

“Ну а як можна думати про те, чого у нас немає?”.

Чинний президент Порошенко збільшив свої доходи за 2018 рік у 12 разів. Чи може новий президент змінити ситуацію, перестати збагачувати себе і задуматися над збагаченням народу?

“Президент повинен бути чесним з народом. Але це проблема. Він повинен хотіти служити країні, зробити її краще, повинен бути реформатором. Багато хто вважає це вироком для президента. Але я так не вважаю”.

Canal3.md

Однією з головних, але незрозумілих подій 2018 року стало введення воєнного стану, яке зовсім не вплинуло ні на що, крім підвищення рейтингу чинного президента. Що Ви про це думаєте?

“Вся наша країна обговорює введення воєнного стану в Україні. Деякі говорять і пишуть, що військове становище потрібно було вводити ще у 2014 році, інші кажуть – та ні, почекайте, це пов’язано з тим, щоб відтягнути терміни президентських виборів, треті кажуть – ні, вводьмо, на вибори це ніяк не вплине. Мені здається, ми не на тому зосереджені.

Всі зобов’язані зосередитися саме на поверненні пацанів додому. 23 людини. Один хлопчик взагалі 99-го року. Я звертаюся до всіх політиків: давайте не будемо піаритися на цій темі, займіться своєю профільною роботою і постарайтеся зробити все, щоб повернутися пацанів додому. Ми тримаємо за вас кулаки, хлопці”.

Canal3.md

Як закінчити цю обридлу всім війну?

“Мінські угоди – не працюють. Правильно? Правильно. Йти туди війною? Я особисто проти: я не така людина. Може, я і жорсткий керівник в “Кварталі”, але тут я вважаю, що вся ця тема, всі ці шматки землі – це все про людське життя. І людське життя я поставив би на перше місце: “Ось наша мета – збережемо людей”. Тому будь-який варіант “ми туди підемо армією” я відкидаю одразу. Мені здається, група людей з України повинна зустрічатися з групою людей з Кремля. Потрібно дізнатися, чого хочуть в Москві, і у відповідь висунути свої пункти. І на підставі цього рухатися в бік компромісу, який затвердити на всенародному референдумі”.

У системі держзакупівель “Прозорро” з’явився контракт на покупку люксових Mercedes-Benz S-600. Вони призначаються для автопарку президента України Петра Порошенка. Два автомобілі коштуватимуть приблизно 1,5 млн євро. Як Ви вважаєте, це доцільна трата коштів?

“Я вважаю, що президент може взагалі їздити на роботу на автобусі. І це не повинно бути піар-ходом, це не повинні знімати журналісти й про це сурмити телеканали. Подивіться на європейців? Там представники влади їздять на роботу на метро, на велосипедах. Тому що для мільйонів українців, які каторжно працюють, щоб забезпечити, так би мовити, еліту, яка загралася, їх будинку, лімузини, дачі, хіба таке життя – це не рабство? Таких політиків у нас більшість, 90 відсотків свого часу вони витрачають на те, щоб моделювати такі схеми й протягувати такі закони, щоб захищати себе і свій бізнес. Вони не орієнтовані на просування бренду “Україна”, адже він їм не належить, а значить, вони не мотивовані. А решта – живуть самі по собі в злиднях і рабстві”.

Корупція досягла небачених розмірів. Створення “Антикорупційного суду” на вимогу МВФ не принесло результатів – мало не щодня ми читаємо про чиновників, суддів, митників, яких ловлять на хабарі. Що Ви думаєте з цього приводу?

“Треба внести зміни до законодавства. За хабарі в особливо великих розмірах – смертна кара. Як в Китаї. І нехай спробують тоді брати. І давати. Всіх, хто знаходиться в тіні, треба легалізувати-запропонувати їм за легалізацію виплатити 5-8% їх капіталів, і нехай працюють і платять податки”.

А вам давали хабарі в особливо великих розмірах?

“Віктор Федорович Янукович пропонував мені $100 мільйонів – і я не погодився. Я ж не хворий на голову. Мені моя честь і репутація дорожче. У будь-якому випадку, я ніколи не виберу гроші”.

А Порошенко вам нічого не пропонував?

“Якось він сказав мені:” слухай, все ж знають, що твоя мрія – побудувати в Україні Голлівуд, створити топове телебачення, як Британське. Ти ж про це мріяв, ти ж хотів!”. Я відповів: “Якщо ви мені даєте такі повноваження, то я готовий це зробити”. “Так пішли в партію!”(запропонував Порошенко Зеленському, – прим.). “Ось тут, – я кажу, – я пропоную просту умову. Ви мені даєте повноваження, я починаю це робити, тому що це довгий процес, кілька років, але коли я побачу, що у мене виходить, я підберу кадри якісні й сам прибіжу та попрошусь до вас в партію. Я зрозумію: так, це мій президент, якого я вибрав нарешті”. Він сказав: “Ні, так не працює тема. Працює тема навпаки””.

З наступний Новим Роком вас, дорогі читачі!

Canal3.md

Цитати Володимира Зеленського були взяті з телесеріалу “Слуга народу», інтерв’ю Дмитру Гордону, виданню КП в Україні, @zelenskiy_official (Instagram), а також з YouTube-каналу “Студія Квартал 95 Online”.

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*