Чехія створює електронний каталог місць української пам’яті

Newsone.ua

Євген Перебiйніс, український посол у Чехії, повідомив у своєму профілі в соціальній мережі «Фейсбук» про створення електронного каталогу місць, що мають пам’ятне значення для України. Розробка каталогу планується на 2019 рік.

Повідомляється, що 14 жовтня поточного року дипломатичне представництво на честь свята День захисника України, влаштувало поїздку по пам’ятних для України місцях.

Євген Перебiйніс зазначає, що з 2017 року було розпочато відновлення багатьох могил, також в період 2018 року роботи були продовжені. Протягом поточного року було впорядковано одинадцять місць, де поховані знамениті українські діячі в таких містах, як Прага, Подебради, Ліберец і Пршибрам.

Завдяки фінансовій допомозі МЗС України на півночі Чехії в місті Ліберець був відреставрований пам’ятник воїнам Української народної республіки. Даний пам’ятник був створений за проектом Василя Кісіяна українського художника, а також у місті Пршибрам був відновлений пам’ятник на могилі Миколи Шемердяка. Цей пам’ятник є роботою Михайла Бринського, Микола Шемердяк був його другом і бойовим товаришем. У столиці Чеської Республіки велися роботи над могилами І. Пулюя, Л. Грабіни, М. Стаховського, В. Леонтовича, М. Вiкула та інших видатних українських діячів. У Падебрадах були впорядковані місця поховань І. Івасюка, Л. Танцюри, а також Д. Коваленко.

Євген Перебiйніс додав, що протягом наступного року триватиме відновлення могил українських діячів, а також буде розпочата розробка електронного каталогу місць української пам’яті на території Чехії. Український посол закликає українців, які проживають у Чехії, допомогти в подальшому пошуку українських могил.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Валерiя Мезенова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*