Кого втратили Україна і світ минулого року

www.bbc.com

За порогом минулого 2018 року назавжди залишилися люди, яких нам буде не вистачати. У минулому році назавжди покинули цей світ видатні діячі науки та мистецтва.

У віці сімдесяти шести років помер відомий фізик-теоретик і популяризатор науки Стівен Гокінг, який досяг свого віку всупереч всім песимістичним прогнозам лікарів. Нагадаємо, що фізик був практично повністю паралізований, і навіть спілкування зі світом здійснювалося за допомогою синтезатора, розробленого спеціально для нього. Стівен Гокінг знайомив аудиторію з загадками Всесвіту, розповідаючи про них просто та водночас захоплююче.

Через пухлину мозку у 2018 році помер американський політичний діяч, колишній кандидат на посаду господаря Овального кабінету, ветеран війни у В’єтнамі Джон Маккейн. Він запам’ятався ще до початку політичної кар’єри мужньою поведінкою в багаторічному в’єтнамському полоні. В останні роки Маккейн незмінно демонстрував Україні і українському народові свою підтримку, завдавши візит до Києва в період Євромайдану і жорстко піддаючи критиці агресивну політику Кремля у відношенні нашої країни.

Влітку 2018 року Україна втратила видатного режисера Кіру Муратову, яка померла в Одесі на 84-му році життя. В її роботах брали участь Володимир Висоцький і Олег Табаков, а її кінокартина 1990 року «Астенічний синдром» отримала гран-прі на кінофестивалі в Берліні.

Не менш гіркою втратою для нашої країни став відхід з життя на вісімдесят восьмому році життя філософа Мирослава Поповича. Його книга «Кривавий вік» була присвячена найгучнішим і ключовим подіям минулого століття і стала монографією історії європейської цивілізації.

Сполучені Штати і весь світ втратили одного з найкрасивіших голосів в історії музичної сцени двадцятого століття, співачки Арети Франклін. Вона не тільки прославила жанр «соул» на десятиліття вперед, але і виступила як непримиренна учасниця боротьби афроамериканців за їхні громадянські права.

Не стало Левко Лук’яненко, який в 1991 поставив свій підпис під Актом проголошення незалежності. Непримиренний борець із радянським режимом багато років провів у в’язницях СРСР, був одним зі співзасновників Української гельсінської правозахисної групи, взяв участь у Помаранчевій Революції 2004 році. Дисидент і видний учасник українського політичного життя пішов з життя в липні 2018 року.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*