Експерт: обіг ліків в Україні викликає нерозуміння серед населення

onlinekassa.pro

Колишній глава Держлікслужби, доктор медичних і фармацевтичних наук Олексій Соловйов заявив, що парламентарії Верховної Ради повинні у взаємодії з профільними фахівцями врегулювати законодавство України у сфері обігу ліків, заодно «синхронізувавши» його з законами Європейського Союзу.

На думку експерта, прийняті нещодавно Верховною Радою зміни, які дозволяють здійснювати повернення нібито неякісних ліків, руйнує довіру громадян до державної системи контролю у сфері фармацевтики. Свою думку він обґрунтував тим, що у покупців медичних препаратів відсутні можливості перевірити якість своєї покупки. Саме подібні законодавчі зміни, зазначив Соловйов, сприяють поширенню переконаності в тому, що в Україні нібито 50% лікарського обороту має неналежну якість або є фальсифікацією.

Соловйов додав, що за його враженням, подібну законодавчу ініціативу провели люди, які не мають уявлень про оборот ліків. Експерт висловив нерозуміння щодо інструментів, якими нібито пацієнт може провести перевірку належної якості куплених ліків, через те, що ця функція покладена виключно на державні системи контролю.

Нагадаємо, що з першого дня настав 2019 року ліки виключені зі списку товарів, які не підлягають обміну.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*