Нардеп: створення антикорупційного суду України – імітація боротьби з корупцією для Заходу

www.moyby.com

Один з нардепів Верховної Ради Віталій Журавський під час одного з ефірів, виступив із заявою, в якій зазначив, що Конституція України прямо забороняє створювати Вищий антикорупційний суд (ВАС). У своїй заяві, парламентар посилається на статтю 125, в якій сказано, що в державі заборонено створювати особливі суди. Таким чином, ВАС є особливою судовою структурою, створення якої суперечить положенням основного закону держави.

Так, законодавець звернув увагу на той факт, що, якщо в антикорупційному суді буде прийнято рішення засудити будь-якого держслужбовця, то той зможе оскаржити дане рішення в КСУ, посилаючись на не конституційність даної структури. При цьому, можливість того, що чиновник виграє справу досить велика.

Водночас, підкреслюється, що ВАС буде судом першої інстанції, вирок якого можна буде оскаржити у Верховному суді. Поряд з цим, слід врахувати й той фактор, що Верховний суд контролюється президентом, який зможе вигородити того чи іншого корупціонера. Також, Журавський звернув увагу на те, що в цьому випадку ціна свободи стане трохи більше, оскільки чиновнику доведеться заплатити суму, яка вище, ніж у звичайному суді.

Варто також відзначити, що депутат дотримується позиції, що ВАС створюється тільки для того, щоб заспокоїти західних партнерів, та для того, щоб в державі створювалася видимість подолання корупції. При цьому, влада могла й не приймати рішення про створення такого органу, однак для цього їй потрібно було б відмовитися й від траншів, що надаються Міжнародним валютним фондом.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*