Сучасне узаконене рабство в Луцьку?

Tehnogradnja.com

Працівники луцького підприємства «Kromberg & Schubert» розповіли про нестерпні умови праці на підприємстві. Рядові робітники скаржаться, що останнім часом постійно стикаються з хамовитим ставленням начальників.

Комплектувальниця проводів Mercedes, яка не захотіла, аби її ім’я згадувалося в публікації, присвятила роботі на «Крошу» (так робітники проміж собою називають «Kromberg & Schubert») понад 10 років. Вона каже, що майстрами на виробництві здебільшого працюють неосвічені люди, які ображають робітників, не гребуючи лайливими словами.

«Якусь «бикоту» понабирали, щоб нас тупо «чмирили». Майстри кордонів не мають», – обурюється комплектувальниця. «І посилають, і обзивають», – розповідає інша працівниця, комплектувальниця проводів Volkswagen з 11-річним досвідом.

Подейкують навіть, що за місяць влітку близько однієї тисячі працівників написали заяви на звільнення. Причиною цього називають хамовите ставлення керівників, невиправдано жорстку систему покарань та нестерпні умови праці.

Як розповідають працівники, літом вентиляція на заводі працює жахливо. В приміщенні жарко, шумно. Керівництво на лініях спілкується матами. Що вже говорити про відношення до людей з інвалідністю, яким доводиться працювати в таких жахливих умовах.

Tehnogradnja.com

Водночас керівництво заводу спростовує інформацію як і про погане ставлення до робітників, так і про масові звільнення, називаючи їх чутками.

Через те, що люди почали писати негативні оклики стосовно найбільшого заводу у Луцькому районі, негативні новини про «Кромберг» були видалені з Волинських Інтернет-виданнь.

За словами однієї з працівниць заводу, яка комплектує проводи BMW, за зміну лінія, на якій вона працює, повинна виготовити 120 проводок, але цього показника досягти не вдається через те, що людей змушують писати пояснювальні записки, називаючи це «твором на вільну тему».

Відомо, що неприємностями може повернутися навіть хвилинне запізнення на робоче місце. Працівників карають чималими штрафами. Так, за словами однієї з працівниць підприємства, її оштрафували на 400 гривень за хвилинне запізнення на робоче місце.

За словами фінансового директора підприємства Олександра Шаварського є правила, які необхідно виконувати, навіть одна хвилина – це гроші. У разі, якщо на завод запізниться на 1 хвилину 100 працівників, будуть втрачені всі 100 хвилин роботи.

Економлять на підприємстві навіть на перервах – за 8-годинну зміну працівникам передбачено лише 30 хвилин перерви, з них 20 хвилин – це обід, а 10 виділені для походів у туалет. Працівники скаржаться, що навіть за похід у туалет у не відведений час штрафують.

Працівники підприємства пригадують, що раніше система штрафів була лояльнішою, а суми штрафів меншими, але після того, як мінімальну зарплатню підвищили до 3200, на підприємстві почали штрафувати сильніше.

Tehnogradnja.com

Про жахливі умови роботи та хамовите відношення керівництва говорить в тому числі й випадок у 2014 році, коли на виробництві у нічну зміну померла 21-річна працівниця.

За словами очевидців, дівчина повідомила, що їй зле та попросила викликати «швидку», але начальник зміни вважав, що «вона вигадує» та відмовився викликати швидку, посилаючись на невиконання плану та можливу зупинку конвеєру.

Згідно з офіційною статистикою фонду соціального страхування України підприємство «Кромберг енд Шуберт Україна» у Луцьку залишається одним з найбільш травмобезпечних виробництв у області.

Високим залишається рівень травматизму на підприємствах: ТОВ «Кромберг енд Шуберт Україна ЛУ» та ТОВ «Євровуд Україна».

Зрозуміло, що Керівництву «Кромберга» є що приховувати. Здавалося б, що підприємство повинні перевірити, але в управлінні Держпраці у Волинській області про проблеми на луцькому підприємстві не чули. Як розповів директор управління Ростислав Стасько, жодних скарг вони не отримували, а тому перевірок на заводі останнім часом не здійснювали.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*