Українські судна готові до проходу через Керченську протоку, всупереч агресії Росії

Vpk.name

В ході ефіру одного з вітчизняних телевізійних каналів, радник президента Юрій Бірюков виступив із заявою, в якій роз’яснив промову секретаря Ради нацбезпеки та оборони Турчинова про те, що наші судна готуються до чергового проходу через Керченську протоку.

Бірюков зазначив, що відповідно до низки міжнародних законів та договорів, судна нашої країни мають повне право переходити з акваторії одного внутрішнього моря в інше. У зв’язку з цим, наші судна продовжать робити спроби проходу Керченської протоки не залежно від того, як до цього ставиться Російська Федерація.

Також радник президента звернув увагу на те, що при наступній спробі перетину Керченської протоки, українські кораблі будуть супроводжувати спостерігачі з міжнародних організацій. Крім того, Бірюков вважає за необхідне актуалізувати увагу на тому, за яких обставин Росія проявила агресію в Керченській протоці.

Радник зазначив, що листопадовий інцидент містив цілу низку подій. Почати потрібно з того, що російські правоохоронці самі вдалися до провокацій, розраховуючи на те, що наші моряки відкриють вогонь у відповідь, тим самим у росіян були б докази української агресії. Поряд з цим, слід взяти до уваги й той факт, що наші судна були арештовані в міжнародних водах, а не в російських.

Нагадаємо, що раніше голова РНБО Турчинов виступив із заявою, в якій розповів про те, що наші кораблі в черговий раз готуються пройти через Керченську протоку. Він підкреслив, що чекати в цьому питанні не можна, при цьому, при наступному проході, українських моряків супроводжуватимуть міжнародні спостерігачі.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*