Харчування у в’язницях України переходить на європейські стандарти

top.st

З першого січня наступного року раціон осіб, які перебувають в установах пенітенціарної системи, буде змінений. Відповідне рішення прийняв Кабінет міністрів напередодні 2019 року. В уряді пообіцяли поліпшення стандартів харчування ув’язнених, чий раціон буде приведений у відповідність з нормами європейських країн.

На поточний момент норми харчування регулюються урядовою постановою 1992 року, яке за цей період зазнало ряд змін. Будуть збільшені добові порції овочів, цукру і борошняних виробів (макаронів), в той час як невеликим скороченням піддасться щоденна видача хліба, картоплі та маргарину.

Якщо за чинним зараз нормативом, в місцях позбавлення волі, які підпорядковані МВС, на одного ув’язненого витрачається 39 гривень 10 копійок, то реформа передбачає витрату 42 гривень 59 копійок. У закладах Державної прикордонної служби з колишніх 30,97 гривні вартість добового годування утримуваного під вартою особи буде збільшена на 2,75 гривні.

Відзначається, що реформа, з урахуванням скасування деяких спецнорм харчування, призведе до значних скорочень витрат на годування ув’язнених, дозволивши заощадити у відповідній статті держбюджету понад шість мільйонів гривень.

Урядом було також затверджено перелік продуктів, які підлягають заміну з метою різноманітності раціону. Наприклад, м’ясо може бути замінено консервами, хліб в їдальнях для ув’язнених може бути замінений на сухарі, а маргарин на вершкове масло.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*