Порошенко і Парубій вирушають до Туреччини за Томосом

Informator.news

Офіційний сайт Верховної Ради України повідомляє про те, що голова держави Петро Порошенко разом зі спікером парламенту Андрієм Парубієм відправляться до Туреччини для отримання Томосу про автокефалію Української Православної церкви.

Повідомляється, що на 5 січня за планом запланована зустріч з головою Турецької Республіки Реджепом Ердоганом, візит Вселенського патріархату, а також зустріч з єпископом Константинопольського патріархату. Члени делегації України братимуть участь в церемонії підписання указу єпископом Константинопольського патріархату Варфоломієм і в молитві, яка пройде в Соборі Святого Георгія.

У кінці, після того, як Томос буде підписаний, свої заяви озвучать єпископ Константинопольського патріархату, Митрополит Київський, а також голова держави Порошенко. На 6 січня планується проведення церемонії, на якій буде вручений указ про надання автокефалії, свята літургія та урочистий обряд освячення води в затоці Золотий Ріг.

Нагадаємо, що 15 грудня 2018 року в столиці України в Соборі Святої Софії було проведено об’єднавчий Собор, головною метою якого було створити помісну ПЦУ. На даний собор були запрошені усі священнослужителі вищих чинів УПЦ КП і УПЦ МП. Відзначається, що УПЦ МП не підтримав даний собор, та з усіх митрополитів, взяли участь лише кілька митрополитів. Серед яких митрополит Вінницький і Переявлав-Хмельницький. На даному соборі був обраний митрополит Єпіфаній предстоятелем ПЦУ. Константинопольським патріархатом були визнані результати собору і з цієї причини Вселенський патріарх запросив Єпіфанія на вручення Томосу, яке відбудеться 6 січня.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Валерiя Мезенова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*