Ющенко: саме я підготував Україну до отримання Томосу

Sobkor.net

Виступаючи в телевізійному ефірі після урочистої процедури вручення Томосу новоствореної ПЦУ, колишній президент Віктор Ющенко розповів про підготовку України до автокефалії в його каденцію.

За словами Ющенка, більше десяти років тому в 2008 році Київ підготував документацію для того, щоб Вселенський Патріарх вручив українським церковним ієрархам Томос, однак Фанар попросив поставити вирішення цього питання «на паузу».

Екс-президент, який зараз знаходиться в турецькому Стамбулі, на уточнююче питання журналіста додав, що в його президентський період з питання надання автокефалії «все вдалося», проте константинопольським ієрархам необхідно було провести попередню нараду, а потім Вселенський Собор. Представники Фанару попросили українських одновірців поставити це питання на дворічну паузу для проведення певних дій з константинопольської сторони.

«Ми пройшли всю цю дорогу», підсумував Ющенко, розповідаючи про 2008 рік. Політик підкреслив, що на основі роботи в тому році сьогодні здійснилося вручення Томосу предстоятелю ПЦУ Епіфанію.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*