Варфоломій передав Томос про автокефалію предстоятелю ПЦУ Епіфанію

Currenttime.tv

У неділю, 6 січня в соборі Св. Георгія, який є головним храмом Вселенського патріархату, проходить передача Томосу про автокефалію Православної церкви України. Відзначимо, що до цього текст документа вже з’являвся в мережі. Відповідно до нього, нова автокефальна церква повинна повністю підкорятися Константинопольському патріархату. При цьому, незрозумілим залишився той факт, що в текст документа вписаний представник світської влади – голова України Порошенко.

Також зазначалося, що Томос Варфоломій вручить голові Православної церкви України Епіфанію, який також фігурує в тексті документа, проте там він називається митрополитом Київським та всієї України.

Вже о 9.30 у головному храмі Константинополя підійшла до кінця ранкова літургія. Вселенський патріарх помолився разом з Епіфанієм, при цьому, в ході богослужіння відбулася передача Томосу. Предстоятель ПЦУ висловив подяку Філарету, якого він назвав «нашим святителем», а також нагадав й про зняття з нього анафеми. Не обділив він увагою й Макарія. Він зазначив, що нині покійний голова Української православної церкви Московського патріархату багато зробив для того, щоб цей день таки настав.

Також варто відзначити, що крім Томосу, Вселенський патріарх передав Епіфанію й митрополичий жезл.

Нагадаємо, що раніше повідомлялося, що Московський патріархат не визнає дії голови Константинопольського патріархату.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*