Супрун: чоловічий грип – це звичайна жіноча застуда

Gepa-net.com

Уляна Супрун, яка виконує обов’язки голови міністерства охорони здоров’я, у своєму профілі в соціальній мережі «Фейсбук» інформує, що стереотип про те, що чоловіки важче переносять хвороби та застуди частково правдивий. Вона зазначила, що дане явище характеризується спеціальним терміном «чоловічий грип». Відзначається, що чоловіки перебільшують прояви застуди або звичайного нездужання, при цьому, практично завжди при хворобах чоловіки проявляють безпорадність. Водночас, жінки звикли це називати звичайною застудою.

На даний момент ведеться низка досліджень для пошуку наукового обґрунтування даного явища. Супрун підкреслює, що низка захворювань дійсно по-різному проявляється у чоловіків та жінок. Як приклад, вона призводить ішемічну хворобу серця, яка неоднакова проявляється у чоловіків та жінок. Таким чином, не виключено, що застуда або грип також може проявлятися по-різному, в залежності від статі.

Також міністр розповіла, що глобальних досліджень в даній галузі зараз немає, проте кілька напрацювань по даній темі є. Так, зазначається, що жінки проявляють більшу реакцію на вакцину від грипу. Низка досліджень показали, що чоловіки з високим рівнем тестостерону показали найменшу імунну відповідь. Інше дослідження, яке тривало протягом шести років показало, що у чоловіків більш високий ризик госпіталізації при грипі, а також саме чоловіки частіше помирають від цього захворювання, при цьому, наявність інших хвороб на цей чинник не впливає.

Голова МОЗ зазначила, що найчастіше дослідники поділяють точку зору щодо того, що переносність тієї чи іншої хвороби або ж проявів симптом продиктовані гормональними відмінностями.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*