В Україні дефіцит робочих спеціальностей

Imectechnologies.com

В Україні назріває криза великої нестачі «робочих рук». Згідно зі статистикою, кожен 6-7 працівник не має потрібної кваліфікації. У свою чергу, роботодавці готові оплачувати курси та згодом платити не маленьку зарплату, але, як показує практика, не всі українці хочуть йти на робочі спеціальності.

На даний момент, близько 14% українського ринку праці – це пропозиції роботи без будь-якої кваліфікації.

Один з багатьох прикладів: кондитер Олена Слободянюк ще пару років тому була менеджером в офісі на «голій» ставкою, а зараз її солодощі розбирають зі швидкістю світла і навіть більш, залишають замовлення на кілька днів вперед.

Сама дівчина каже, що раніше від випічки й кондитерської справи була далека. Довгий час працювала менеджером, до цього бухгалтером, і навіть пробувала себе як сомельє, промоутера та офіціанта, але все безуспішно.

Тому вона впевнена, щоб добре заробляти не обов’язково вчиться 5 років і отримувати кваліфікацію, досить буде бажання розвиватися в якомусь напрямку, намагатися відвідувати курси, тренінги, весь час вдосконалюватися в обраній професії та, звичайно ж, не боятися експериментувати.

Експерти на ринку праці також підтвердили дану тенденцію, що нині дуже цінуються робочі професії. У кожній області України можна знайти безліч вакансій майстрів, яким готові платити не малі гроші. Наприклад, в Харківській, Дніпропетровській, Криворізькій, Запорізькій областях різноробам на виробництві платять 12 000 – 15 000 гривень на місяць.

Також в країні велика нестача вантажників – це від 7 000 гривень, обвальників м’яса і риби, у них зарплата стартує від 11 000 гривень. У мегаполісах дефіцит прибиральників приміщень, слюсарів і т.д.

Виходячи з цього, експерти стверджують, щоб добре заробляти, не обов’язково їхати за тридев’ять земель на заробітки в Європу, досить не боятися навчання робітничої професії, і тоді жити добре можна і вдома.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*