Патріарх Філарет став Героєм України

www.svaboda.org

8 січня Президент України присвоїв почесному Патріарху Православної церкви Філарету звання Героя України. Так гарант країни вирішив відзначити значний внесок патріарха і самовідданість, з якою Філарет роками боровся за незалежну і єдину українську церкву і за розвиток духовності нашого народу.

Новину про надання почесного звання Порошенко оприлюднив на офіційній сторінці у Твіттері:

“Ще не придумано тієї міри, якою можна було б виміряти внесок Патріарха Філарета в боротьбу за власну помісну церкву. Він був, є і залишається духовним лідером української церкви, духовним лідером українського народу “.

Того ж дня президентом був підписаний Указ про нагородження глави УПЦ званням Героя, в якому зазначається, що почесна державна нагорода надається голові УПЦ за видатну роль у встановленні єдиної церкви, відродження духовності та встановлення православних ідеалів серед населення нашої країни.

Нагадаємо, раніше на Соборі, який об’єднав Українську Православну Церкву, був обраний предстоятель об’єднаної церкви. Ним більшістю голосів у таємному голосуванні обрали митрополита Епіфанія (Думенко). При цьому Архієпископ і Митрополит Києва і Патріарх всієї Руси – України Філарет напередодні зазначив, що він залишався і залишатиметься патріархом УПЦ.

Саме тому він не висував свою кандидатуру на пост предстоятеля, адже Посада вимагала дотримання певних вимог. Також патріарх наголосив, що його перебування на нинішній посаді, буде більш корисним для української церкви завдяки його майже 50-річному досвіду церковного керівництва.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*