Турецька журналістка отримала тюремний термін і мільйонний штраф за статтю в ЗМІ

Newsone.ua

У Турецькій Республіці журналістка Пелін Ункер отримала вирок у вигляді тринадцяти місяців і п’ятнадцяти днів перебування у в’язниці за публікацію свого розслідування, пов’язаного з «панамським архівом». Матеріали були присвячені колишньому прем’єр-міністру Туреччини.

Ункер, крім тюремного вироку, також оштрафована на 1 мільйон 300 тисяч доларів США за «наклепи на держслужбовця».

Журналістка в своїх статтях спеціалізувалася на викриттях, які покликані були розкрити використання відомими в Туреччині особами офшорних рахунків. Її матеріали публікувалися в місцевому виданні Cumhuriyet, проте в даний час вона там вже не працює.

Після того, як Ункер опублікувала статтю про можливий зв’язок колишнього турецького прем’єра Біналі Йилдирима і його синів з п’ятьма офшорними мальтійськими фірмами, фігуранти її журналістського розслідування подали на неї в суд.

Ункер зберігає право на подачу апеляції, але сама журналістка в можливість виправдатися перед судом не вірить.

«Панамським архівом» або «панамегейтом» називається резонансний витік у відкритий доступ інформації про приховану власность політичних діячів і викликаних нею конфліктів інтересів. Отриманий у 2015 році одним з німецьких видань архів «злитих» даних містив 11 з половиною мільйона файлів загальною вагою більше двох з половиною терабайт.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*