Грузинський митрополит: Православній Церкві України доведеться почекати з визнанням

www.canva.com

Митрополит Ахалкалакі, Кумурдо і Карі отець Ніколоз (Пачуашвили) Грузинської Православної Церкви (ГПЦ), заявив, що новоутвореної Православної Церкви України потрібно почекати з визнанням, оскільки для початку варто ознайомитися з вмістом томосу і встановити канонічність духівництва Православної Церкви України.

Згідно зі словами митрополита Ніколоза, в першу чергу відносно автокефалії ПЦУ повинні висловитися церкви, які знаходяться вище Грузинської Православної Церкви по ієрархії. Також потрібно добре ознайомитися з оригінальним текстом Томосу, який отримала Україна, адже процес визнання є дуже складним.

Митрополит Ніколоз заявив, що Грузинська Православна Церква в цілому підтримує право України володіти автокефалією. При цьому необхідно враховувати умови, в яких вона буде застосовуватися, в тому числі, хто буде главою ПЦУ, також хто буде іншими духовними особами. Важливим є встановлення їх канонічності, оскільки деякі єпископи є самопроголошеними, з чим не може змиритися ГПЦ.

Також митрополит Ніколоз акцентував свою увагу на формулюванні, яка містилася в листі від Константинополя, відносно визнання автокефалії ПЦУ. В даному листі вказувалося на те, що Вселенський Патріархат Константинополя володіє винятковим правом втручатися у справи, навіть внутрішнього характеру, будь-яких Помісних Церков. Митрополит Ніколоз заявив, що дані дії є неприйнятними, і в майбутньому можуть викликати труднощі в подальших відносинах між церквами.

Нагадаємо, що Священний Синод ГПЦ на останніх зборах прийняв рішення відносно перенесення розгляду питання визнання автокефалії ПЦУ на більш пізній термін.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Валерiя Мезенова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*