У Верховній Раді обговорюють блокування сайтів без рішення суду

фото: www.tompkinstrust.com

На порядку денному у Верховній Раді України опинився законопроект №6688, згідно з яким СБУ матиме можливість блокувати сайти без раніше необхідного для цього рішення суду.

Автори даного законопроекту насамперед керуються тим, що інформаційна сфера зазнає зовнішнього впливу, а це безпосередньо позначається на національній безпеці. Нардепи Іван Винник, Тетяна Чорновіл і Дмитро Тимчук до категорії подібних загроз відносять вплив на дію органів влади. Це, на їхню думку, є «технологічним тероризмом».

Крім того, СБУ після прийняття даного законопроекту буде мати можливість блокувати будь-які Інтернет-ресурси не тільки на підставі рішення суду, як це було раніше. Подібне право може надати Рада національної безпеки і оборони, прокурор та слідчий.

Даний законопроект вже встиг викликати незадоволення. Зокрема, Ольга Червакова, яка займає посаду заступника голови комітету з питань свободи слова та інформаційної політики розкритикувала дану законодавчу ініціативу. На сторінці в Facebook вона написала про те, що «загрозою», на яку вказують автори законопроекту, можна вважати громадський контроль і будь-яке пікетування.

 

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*