“Газпром” повинен компенсувати втрати України через можливу відмову використовувати її ГТС

udf.by

Андрій Коболєв, голова правління національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» в інтерв’ю для «5 каналу» повідомив, що компанія допускає можливість перегляду позову до «Газпрому» або відмови від нього, у разі якщо російська корпорація укладе довгостроковий контракт відносно транзиту.

Згідно зі словами Коболєва, якщо публічне акціонерне товариство «Газпром» не збирається використовувати газотранспортну систему України, тоді нехай компенсує кошти через припинення роботи. Але, у разі якщо російська корпорація готова підписати довгостроковий контракт, який відповідає європейським стандартам і надає гарантії, тоді «Нафтогаз» перегляне, змінить або зовсім відмовиться від позову.

Голова правління назвав основними причинами позову – невиконання умов договору російською корпорацією, а також втрата вартості газотранспортної системи України через будівництво «Газпромом» обхідного шляху – «Північного потоку – 2».

Коболєв зазначив, що вважає неприпустимим втрату коштів та транзиту, а як голова «Нафтогазу» – він не може цього допустити. Нацкомпанія володіє планом з відділення, якому вони слідують вже 1,5 року. Існує 2 філії, що функціонують в ТОВ «Укртрансгаз». Дані філії готуються для подальшого переведення в окремі компанії у 2020 році. Також розглядається модель анбандлінга, за допомогою якої можна буде зберегти наявний позов.

Нагадаємо, що в лютому 2018 року Стокгольмський арбітражний суд задовольнив вимоги НАК “Нафтогаз”, згідно з якими «Газпром» повинен виплатити компенсацію у розмірі 4,6 млрд доларів. Причиною позову «Нафтогазу» було припинення постачання газу шляхом транзиту через Україну.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Валерiя Мезенова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*