Український моряк уникнув страти та повернувся на Батьківщину

24tv.ua

Громадянин України, моряк судна Arezooy Андрій Новічков повернувся в країну після ув’язнення в Ірані. Він з’явився в терміналі «Борисполя» для VIP-пасажирів, в оточенні представників СЗРУ.

Співробітники спецслужби навідріз відмовилися відкривати подробиці звільнення моряка, підтвердивши лише факт обміну на нього іранського громадянина.

Журналіст телеканалу NewsOne розповів, що звільнений Новічков був скупий на слова, проте зазначив, що відчуває себе добре. Згадав він і допомогу Міністерства закордонних справ під час свого іранського ув’язнення.

Стало відомо, що він був обміняний на громадянина Ісламської Республіки Іран, який був затриманий в Харкові за шпигунство на користь своєї країни.

Новічков визнав, що у нього був конфлікт з підлеглим-моряком з Ірану, який згодом стрибнув за борт судна. Українець підняв тривогу після стрибка іранця за борт і організував пошуково-рятувальні роботи, однак тіло члена екіпажу Arezooy не було знайдено.

Після прибуття в Іран Новічков заарештували й звинуватили у вбивстві. Йому загрожувала смертна кара через повішення.

Про звільнення моряка і його розміщенні в українському посольстві на території Ірану повідомив президент Петро Порошенко на своєму акаунті в сервісі мікроблогів Twitter.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*