На сайті Вселенського патріархату не знайшли Православну церкву України

President.gov.ua

На офіційному Інтернет-ресурсі Константинопольського патріархату (який також називається Вселенським) в рубриці з перерахуванням автокефальних церков і патріархатів, які визнані Фанаром, не згадана новостворена Православна церква України.

Всього у відповідному списку десять церков зі статусом автокефалії (для яких Вселенський патріархат є «Матір’ю-Церквою») і три «древніх» патріархати.

Статус автокефальних мають церкви православних балканських країн (а також Албанії, де є православний прихід), Росії, «Чеських земель і Словаччини», Грузії, Румунії, Греції та Кіпру, однак помісна церква України в цьому списку на сайті Вселенського патріархату відсутня.

В результаті рішень, прийнятих восени минулого року Константинопольськими ієрархами, Україна напередодні Різдва отримала Томос від Вселенського патріарха Варфоломія. Церковний документ засвідчив для новоствореної Православної церкви України статус автокефальної. Пізніше, дев’ятого січня, Томос отримав підписи членів Синоду, які були необхідні для його вступу в силу, і повернувся в Україну остаточно — він буде встановлений на почесному місці в столичному соборі Софії Київської.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*