Мінфін України: ми переходимо до трирічної декларації бюджету

News.pn

Інформаційне агентство «РБК-Україна» інформує, що голова Мінфіну Оксана Маркарова в ході засідання Кабінету міністрів виступила з заявою, в якій зазначила, що відомство у зв’язку з переходом до середньострокового планування має намір складати трирічну декларацію бюджету. Так, цей перехід, на думку міністра, є центральною реформою бюджету в країні. Крім того, вона підкреслила, що протягом трьох останніх років відомство вчасно подавало, розглядало, а також виконувало бюджетні плани.

Водночас, голова Мінфіну звернула увагу на те, що Міністерство стикалося з низкою проблем, які не могло вирішити планування на рік. Зокрема, мова йде як про бюджетну, так й податкової політики, які є непередбачуваними, а також про те, що в країні немає цілісної системи стратегічного планування. Але дані нововведення дозволять розв’язувати ці проблеми. Міністр зазначила, що тепер узгодження стратегічного планування та бюджету є обов’язковим, крім того, вводиться нова бюджетна декларація та розширюються бюджетні правила.

Крім цього, варто зазначити, що сама декларація також зазнає низку змін. Так, крім вже наявних понять, таких як дефіцит, держборг, рівень ВВП та інше, з’явиться ще низка понять.

Як зазначила Маркарова, нова декларація планується подаватися на розгляд уряду до середини травня. Вже у квітні Міністерству слід повідомити головним розпорядникам про приблизні крайні витрати, а ті у свою чергу повинні надати відомству дані про цілі держполітики.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*