В Україні почав діяти закон проти примусу до шлюбу

Psyinspire.com

Цієї суботи, 11 січня в Україні починає діяти закон, який передбачає кримінальну відповідальність за застосування домашнього насильства, а також за примус до шлюбу.

Відзначається, що основною метою даного закону є імплементація в законодавчу базу нашої країни низки пунктів зі Стамбульської конвенції про запобігання домашньому насильству проти представників жіночої статі, а також з протидії даному виду насильства.

Так, відповідно до нового закону, примус до шлюбу або ж заманювання для цього осіб в іншу країну буде каратися арештом строком на півроку, або ж обмеженням волі або тюремним ув’язненням, термін яких сягатиме трьох років.

Також в законодавство вводиться поняття домашнього насильства, яке являє собою свідоме систематичне застосування фізичного або психологічного насильства проти чинний або колишніх членів подружжя.

Крім того, передбачається покарання за це діяння, яке передбачає проведення громадських робіт, термін яких варіюється від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин. Як покарання може також застосовуватися піврічний арешт, обмеження волі строком на п’ять років, або ж тюремне ув’язнення, термін якого може досягати двох років.

Поряд з цим, зазначається, що рішенням суду зловмиснику можуть заборонити проживати з потерпілим, або ж наближатися до нього. Крім цього, можлива й заборона на телефонні розмови або спроби увійти в контакт за допомогою інших осіб.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*