Американський «Шатдаун» привів до мільярдних втрат в економіці

Ua.news

Інформаційне агентство CNBC повідомило, що часткове зупинення роботи федеральних міністерств і агентств в Сполучених Штатах привело до фінансових втрат, які обійдуться цій країні набагато дорожче зведення інженерних загороджувальних споруд на кордоні з Мексикою.

За ситуації на 11 січня американська економіка в сукупності втратила через «шатдаун» більше трьох з половиною мільярдів доларів. У разі, якщо така ситуація триватиме ще чотирнадцять днів, економічні втрати перевищать кошторис будівництва «стіни» на мексиканському кордоні.

Нагадаємо, що часткове зупинення роботи федеральних чиновників, яка має також назву «шатдаун», призвело до того, що вісімсот тисяч держслужбовців не отримали заробітної плати. Протягом тижня під скорочення потрапили триста вісімдесят тисяч чиновників, решта продовжують роботу без отримання зарплат.

Нагадаємо, що «шатдаун» виник через нездатність Сенату узгодити бюджет країни. Криза була викликана розбіжностями між двома основними партіями законодавчого органу: республіканці і демократи не змогли дійти згоди щодо будівництва стіни на кордоні з Мексикою відповідно до планів глави держави. Трамп зажадав виділення суми в шість мільярдів доларів, в той час як демократи висловилися категорично проти таких витрат.

Також, за словами президента Асоціації агентів ФБР, через «шатдаун» довелося відправити у неоплачувану відпустку 5 тисяч працівників, що може позначитися на національній безпеці держави.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*