Кордони України охоронятимуть кращі ударні БПЛА з Туреччини

Habernediyor.com

Як і передбачалося раніше, Україна вже підписала всі документи з Турецькою республікою про придбання для наших військ нових ударних турецьких БПЛА Bayraktar TB2. Про це сьогодні поінформував сам президент України Петро Олексійович Порошенко на своїй сторінці в Facebook.

Сучасні ударні БПЛА оперативно-тактичного рівня, крім того, що безумовно мають високотехнологічні характеристики, можуть бути також оснащені при необхідності надточними ракетами, які призначені для успішного ураження морських цілей, інженерних і фортифікаційних споруд, і, звичайно ж, для знищення бронетехніки.

Така універсальність відкривають їм величезні можливості для застосування в самих різних родах військ. У цих апаратів велика тривалість польоту і тому дрони можуть використовуватися також для розвідки. Ізраїль, наприклад, вже давно вважається самим надійним виробником військових БПЛА, але навіть ізраїльський Heron не має такої сучасної системи управління і такого свіжого програмного забезпечення. Турецький БПЛА здатний більше ніж добу перебувати в повітрі. Розміри його досить значні — довжина 6,5 м, а розмах крил — 12 м. Максимальна його швидкість — 222 км/ч.

Habernediyor.com

Цікава також історія створення цього легендарного апарату. Ще у 2008 році турки мали намір здійснити закупівлю військових БПЛА в США, проте сенат Сполучених Штатів не дав «добро» на такий контракт. Таїп Ердоган, бувши главою Кабміну, і глава ЗС Туреччини робили тоді особисто спроби вплинути на ситуацію. Туреччина навіть розглядала можливість закупити літальні апарати в Ізраїлю та у КНР. У підсумку довелося зробити все самим і це виявилося в даному випадку найвдалішим рішенням.

Повертаючись до нашої угоди, вищезгадана угода була укладена між турецькою Baykar Makina і нашою Державною компанією “Укрспецекспорт”, що знаходиться в складі “Укроборонпрому”. Президент зазначає, що даний контракт є лише частиною заходів зі зміцнення співпраці між двома нашими країнами та демонструє повну відповідність нинішнім курсом України в Північноатлантичний Альянс, а також наближає нас до використання технічних норм Альянсу і відкритого світового ринку зброї та військової техніки. Наш оборонно-промисловий комплекс, відповідно до затвердження президента, успішно вливається, таким чином, в цей самий світовий ринок.

За словами президента Порошенко, ми просто продовжуємо переозброювати нашу армію сучасними зразками зброї та військової техніки, які відповідають стандартам Північноатлантичного Альянсу.

Тепер громадяни України можуть не турбуватися за безпеку наших кордонів – її охоронятимуть Сучасні безпілотники з Туреччини, хоча ці дрони швидше можна віднести до наступальних зразків військової техніки. Ми бачимо, як поступово зміцнюються наші відносини з Туреччиною, охоплюючи широкий спектр спільних інтересів — від військових до релігійних. Дуже цікаве зауваження прозвучало від президента з приводу ринку озброєнь. Таке враження, ніби його відкрили для нас тільки вчора, але, можливо, малося на увазі щось інше, про що ми навіть не здогадуємося.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*