ВРУ вирішила узаконити перехід церковних громад до Православної Церкви України

merezha.co

У парламенті чекають розгляду законопроекту, який покликаний внести зміни в Закон «Про свободу совісті та релігійні організації». Ці зміни врегулюють і уточнять поняття приналежності особи конкретній релігійній громаді.

Законопроект, розгляд якого може відбутися у Верховній Раді на наступному тижні, вводить термін «самоідентифікація». Також в ньому буде уточнена процедура, при якій релігійна громада змінює свою підпорядкованість.

Розгляд проекту закону, який отримав номер 4128, раніше анонсував Андрій Парубій, який обіймає посаду парламентського спікера. Воно може відбутися в п’ятницю сімнадцятого січня.

Законопроект викликав критику в колах духівництва УПЦ Моспатріархату, яка відповідно до недавно прийнятого закону повинна вказати в назві підпорядкованість Москві, проте до цього часу не зробила цього. Представники цього релігійного об’єднання заявили, що законопроект дозволить практикувати захоплення їх храмів та іншого майна на користь новоствореної Православної церкви України, яка отримала на Різдво статус автокефальної від Вселенського патріархату.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*