В Україні заборонять обіг купюр в 500 євро

Lindabertasi.blogspot.com

У Нацбанку України зробили запит фінансово-кредитним організаціям з обміну їх відділеннями купюр гідністю п’ятсот євро. Банки повинні відзвітувати перед НБУ, чи обмінюють вони ці банкноти, до чотирнадцятого січня.

Як повідомив національний регулятор, Європейський Центробанк припинив випуск грошових банкнот номіналом п’ятсот євро, які належать першій серії випуску 2002 року. З кінця січня поточного року всі центробанки держав, що входять в зону євро, за винятком двох, припиняють випуск п’ятисотенних банкнот євро. Винятком стали центробанки Австрії та Федеративної Республіки Німеччина.

Нацбанк нагадав, що купюри номіналом п’ятсот євро повинні обмінюватися всіма фінансово-кредитними організаціями.

Фінансовий експерт Василь Невмержицький в своєму коментарі для мас-медіа пояснив, що в Європі будуть поступово відмовлятися від найбільшого номіналу валюти «євро». Нідерланди відмовилися приймати купюру цього номіналу, в той час як в інших країнах Європейського Союзу спроба використовувати купюри в 500 євро може викликати шок у продавців, так як там прийнято використовувати їх лише в значних банківських операціях.

Невмержицький рекомендував не приймати купюру в 500 євро, так як з часом проблеми з її використанням все ж можливі. Оптимальним варіантом при прийомі євро є банкноти номіналом 50 і 100.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*