Трагедія, яка торкнулася кожного

фото: news-front.info

Згідно з указом президента України, 22 червня оголошено в країні як «День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні». Цей день встановлений на згадку про початок Великої Вітчизняної війни, що забрала десятки мільйонів людських життів. Понад 250 населених пунктів України були стерті з лиця землі гітлерівцями.

Жертвами окупантів ставали не тільки особи, причетні до руху Опору, але й діти, жінки, люди похилого віку та хворі.

За окремим планом знищувалися пацієнти неврологічних диспансерів, тяжкохворі. «Робочі» і «трудові» табори перетворювалися в конвеєри смерті, в Україні їх було понад 200.

Жахливою трагедією мільйонів жителів України стала їх примусова депортація. Всього з України в Німеччину та інші країни загарбники вивезли від 2,4 до 2,8 млн мирних громадян, що склало майже 80% всіх депортованих нацистами радянських людей.

Українці зі зброєю в руках внесли величезний вклад в розгром нацистської Німеччини. Під час війни кожен п’ятий українець загинув. Але це далеко не остаточні дані.

22 червня кожного року о 10.00 повинна пройти хвилина мовчання, під час якої зупиняється робота, приспускаються прапори і зупиняється рух транспорту.

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*