Білоруські опозиціонери оголосили 2019 рік роком національної мови

Eurasia.expert

Політична сила Білорусі «Білоруський народний фронт», яка є опозиційною уряду, оголосила поточний рік роком національної мови. Так, на думку політиків, білоруська мова є одним з найважливіших факторів нацбезпеки, враховуючи часті інформаційні атаки проти держави.

Крім цього, опозиціонери звернулися із закликом до всіх громадян країни, щоб ті якомога частіше вживали національну мову у всіх сферах життя та при будь-якій ситуації. Велика роль відводиться й ініціативам по створенню груп та рухів в освітніх установах країни, центральною темою яких буде білоруська мова. Поряд з цим, представники політичної сили звернулися до громадян з проханням при перепису населення, яка пройде восени, вказати білоруську мову в графі, присвяченій рідній мові.

Також варто відзначити, що політики звернулися й до представників бізнес-структур та виробників, щоб ті використовували державну мову у рекламі, на товарному пакуванні, а також у спілкуванні з клієнтами. Водночас, опозиціонери наполягають, щоб влада звела до мінімуму трансляцію телевізійних каналів Російської Федерації, а натомість їм показувала білоруські програми або програми інших держав, але в обмеженій кількості.

Необхідно відзначити, що ще однією вимогою партії стало прийняття законів білоруською мовою та розширення використання національної мови в освітніх закладах Білорусі.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*