Українська православна церква: Порошенко став фахівцем у Томосах?

Worldandwe.com

Заступник голови відділу зовнішніх зв’язків Української православної церкви протоієрей Миколай Данилевич у своєму профілі в соціальній мережі Фейсбук розмістив інформацію, згідно з якою, в РПЦ немає Томосу, що передбачає автокефалію. Таке рішення обґрунтовується тим, що її статус затвердило рішення церковного Собору. Так, Представник церкви підкреслив, що крім Томосу в православній вірі ще має вагу й рішення церковного Собору.

Так, Данилевич підкреслив, що він обурений заявою лідера нашої держави з приводу того, що він наполягає, що документ, який передбачає автокефалію, потрібно показати Українській православній церкві Московського патріархату.

Також він зазначив, що інші церкви не мають такого документа тільки з тієї причини, що він почав видаватися помісним церквам в 19 столітті. При цьому підкреслюється, що до таких документів діяльність, здійснювану православними церквами, регулювали Собори.

Представник УПЦ підкреслив, що, якщо світський голова України Порошенко став так добре розбиратися в документах про автокефалію, то чому б йому не запропонувати голові Константинопольської церкви Варфоломію пред’явити свій Томос? Крім того, Данилевич зазначив, що у Російської православної церкви є грамота Вселенського патріархату Єремії, яка рівнозначна Томосу.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*